Spotkanie opłatkowe w Borowiu PDF Drukuj
piątek, 09 lutego 2018 15:32

„Bądź radosny! Uśmiechnij się! Odrzuć smutek i przygnębienie! Jak często

słyszymy te słowa? Rozbrzmiewają nam one w uszach, kiedy jesteśmy smutni,

kiedy nasze serce jest zajęte jakimś zmartwieniem. Jak bardzo chcielibyśmy

być wiecznie radośni, szczęśliwi.

 

Wszystko byśmy zrobili, byleby tylko czuć komfort i być spokojnym. Ale co to jest radość, i dlaczego jest ona tak szybko ulotna? Gdzie mieści się źródło prawdziwej, niekończącej się radości i czy istnieć ona na ziemi? Tak, taka radość istnieje na ziemi. Radość to owoc działalności Ducha Świętego. Jest wszędzie tam, gdzie przychodzi On- Pocieszyciel. Wypływa ona z miłości, którą nie wątpliwie wlewa Bóg do serca człowieka. Jednak potrzebna jest nasza współpraca. Musimy kochać Boga całym sobą, a ludzi jak siebie samego. Dlaczego nam to nie wychodzi? Dlatego, że musimy – powinniśmy chcieć. Odkryj w sobie pragnienie Boga, ono jest na pewno w twoim sercu. Co zrobić, żeby je odkryć? Modlić się. A jak? Najlepiej tak jak mówi nam Matka Boża, dlatego, że Ona wie czego nam potrzeba. Maryja prosi nas: "Odmawiajcie Różaniec"!

***

To właśnie Różaniec; jak każda modlitwa, ale On najszybciej czego dowodem są słowa Maryi, uczy nas prawdziwej i niekończącej się radości, radości z tego, że jest Ktoś kto kocha wszystkich. Ktoś kto pokona góry i pagórki, zostanie nawet gdy niewiasta zapomni o swym niemowlęciu, będzie kochał po wieki. To jest powód, który "rodzi" prawdziwą radość i chęć kochania wszystkiego co od Niego pochodzi. To jest powód, który "zrodziła" miłość jaką możemy posiąść dzięki Łasce Bożej przez modlitwę, a szczególnie różańcową. Taką radością jest Bóg.

***

"Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa, na stromej skale szczytów. Nie wolno się zatrzymać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytu (…)"
kardynał Stefan Wyszyński

Dnia 14.01.2018 w Borowiu odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe zelatorów i Członków Kółek Różańcowych Rejonu Bł. Karoliny Kózkównej . Z naszej parafii było 34 przedstawicielek Kółek Różańcowych z Łukówca ,Piotrowic, Warszówki, Dziecinowa . Spotkanie rozpoczęło się o godzinie10.00 mszą świętą w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej. Mszy przewodniczył ks. Dariusz Parafiniuk-proboszcz.

Druga część spotkania odbyła się w szkole w Borowiu .Zebranych powitał ks.Dariusz Parafiniuk. On też wygłosił wykład na temat „Różańcowe rewolucję ”Następnie swoje świadectwo wygłosił jeden z członków kółka różańcowego z warszawskiej Pragi. Wszyscy odmówili jedną część różańca a następnie uczestnicy podzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy. Po uczcie duchowej nadszedł czas na podziękowania a te złożono szczególnie wszystkim dekanalnym zelatorkom w tym naszej pani Teresie Bąbik, przedstawicielce dekanatu osieckiego. Ks. Dariusz podziękował także wszystkim zelatorkom parafialnym w tym pani Krystynie Rosłonek przedstawicielce parafii Warszawice .Na koniec gorące podziękowania popłynęły w stronę samego Ks. Dariusza Parafiniuka proboszcza parafii w Borowiu i całego inicjatora tych spotkań. Spotkanie zakończyła agapa przygotowana przez siostry z kółek różańcowych z Borowia. Ugoszczono nas przepysznym bigosem, herbatą , kawą i ciastem. Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej i życzliwej atmosferze . I już czekamy na następne . A to odbędzie się w Radzyniu Podlaskim. Już dzisiaj zapraszamy na nie wszystkich chętnych

Napisała D.K