XV Niedziela Zwykła – 14 lipca 2013r. PDF Drukuj
niedziela, 14 lipca 2013 10:24

 

1.  Zapowiedzi:
•   Wojciech Łuczków kawaler z Koszalina parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Paulina Salamon panna z Sobień Biskupich parafii tutejszej -  zapowiedź pierwsza

2.  We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz oprócz różańca jest jednym z podstawowych nabożeństw Maryjnych. Nabożeństwo to polega na codziennym całkowitym oddaniu się Maryi na własność. Zewnętrznym potwierdzeniem jest noszenie szkaplerza i codzienne odmawianie „Pod Twoją obronę”.

3.  Jest organizowana pielgrzymka strażaków na Jasną Górę. Zapisy u ks. proboszcza parafii Wilga lub w Straży Pożarnej w Garwolinie.

4.  W zakrystii jest do odebrania „Promyczek Dobra” z lipca i sierpnia w cenie 5 zł.

5.  Już tylko dwa tygodnie dzieli nas od momentu gdy 33 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszy na swój pątniczy szlak. Gorąco zachęcamy wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież do udziału w trudzie pielgrzymowania do naszego narodowego sanktuarium.

6.  Dzisiaj o godz. 19.00 na plebanii w Warszawicach odbędzie się spotkanie dla wszystkich osób chcących zaangażować się w służbach grupy 7c Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

7.  W następną niedzielę chrzest dzieci będzie udzielany podczas Mszy św. o godz. 11.30. Spisanie aktów chrztu w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź rodziców i chrzestnych również w sobotę podczas Mszy św.

8.  Wzorem lat ubiegłych Piesza Pielgrzymka Łomżyńska będzie przechodzić przez teren naszej parafii, zatrzymując się w dniu 5 sierpnia na nocleg
w Piotrowicach. Przybycie pielgrzymów do Piotrowic jest planowane na godz. 16.15. Po przyjściu będzie sprawowana Eucharystia o godz. 19.00 na placu przy remizie strażackiej.
Prosimy mieszkańców Piotrowic o życzliwy, chrześcijański stosunek
do pielgrzymów jak to miało miejsce dotychczas.

9.  Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła: bezimienna z Warszawic - 100 zł, bezimienna z Łukówca - 200 zł, bezimienna z Dziecinowa - 300 zł