Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego „Mój Kościół Parafialny” PDF Drukuj
sobota, 23 listopada 2013 22:49

 

Oto prace, które zajęły 1 miejsce w poszczególnych kategoriach! Wszystkie prace zgłoszone do konkursu dostępne są w zakładce Galeria. Uwaga: uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wszystkim laureatom oraz osobom wyróżnionym (jak również ich rodzicom!) odbędzie się w niedzielę 1 grudnia po mszy o godz. 15.30 w Kaplicy w Sobiekursku. Wszystkie prace będą też prezentowane w Kościele Parafialnym podczas rekolekcji adwentowych.

Wspaniałym i utalentowanym uczestnikom oraz ich rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie, już dziś zachęcamy Was do kolejnych konkursów, o których już niebawem napiszemy … Dziękujemy  również członkom Jury za ich pracę i poświęcony czas.

Wyniki konkursu

 

Link galeria

 

Sponsorem konkursu jest firma NaviExpert, producent nowoczesnej nawigacji GPS dla telefonów komórkowych i smartfonów.

 
Listopadowe rodzinne czuwanie PDF Drukuj
sobota, 16 listopada 2013 20:35

 

+ Listopadowe rodzinne czuwanie + organizator Jezus Chrystus + Przyjdź z całą rodziną + Sobota 23 listopada, godz. 18.00 Kościół Parafialny w Warszawicach +

 

 

„Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi jak Miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom Świętości Boga.”

Plan czuwania:

18.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; forma śpiewana, czytanie fragmentów Dzienniczka Świętej Siostry Faustyny

18.25 – Msza Święta z oprawą muzyczną wspólnotową

19.00 – Konferencja prowadzona w formie rozmowy nt. „Chrześcijanin - człowiek adwentu” wygłosi ks. Michał Mościcki

19.30 – Apel Jasnogórski, słodkie zakończenie czuwania

 

„Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”
Jan Paweł II

Pełny tekst Dzienniczka można znaleźć na stronie www.faustyna.pl

 
Niedziela 10 listopada - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym PDF Drukuj
piątek, 08 listopada 2013 22:49

 

W druga niedziele listopada Kościół w Polsce z inicjatywy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.pdf

 

NIGERIA.mp3

 

 
"Błogosławieni jesteście..." czyli słowo duszpasterskie na Wszystkich Świętych PDF Drukuj
piątek, 01 listopada 2013 22:32

Święci żyjący wśród nas, nasi bliscy i znajomi, przyjaciele i sąsiedzi. Święci to Ci, którzy osiągnęli już życie szczęśliwe z Bogiem. Nie tylko kanonizowani przez papieża, ale Ci, którzy żyli słowami dzisiejszej Ewangelii.
Święci to błogosławieni - czyli szczęśliwi.

Szczęśliwi czystego serca i ubodzy duchem. szczęśliwi łagodni i miłosierni. Szczęśliwi cierpiący i płaczący. Pochylając się nad grobami bliskich pamiętajmy, że i my też dążymy do świętości. Dlatego Ewangelia o błogosławieństwach niech umocni na tej drodze. Bo każde cierpienie zmieni się w szczęście, każdy płacz zamieni się w radość, każde ubóstwo zamieni się w bogactwo przebywania z Bogiem. Pamiętajmy tylko o słowach św. Augustyna: "Przy końcu życia będziemy sądzeni z miłości".

 

Dzień wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, czyli Zaduszki, to dzień szczególnej pamięci modlitewnej za tych, którzy odeszli już do wieczności. Oni potrzebują naszej modlitwy, tak jak my kiedyś będziemy potrzebować modlitwy innych.

 

Ten dzień jest dniem smutku i żalu po stracie bliskich. Ale jest to też dzień nadziei, że osiągnęli już szczęście wieczne przy naszym modlitewnym wsparciu. Papież Franciszek powiedział: "Celem naszego życia nie jest śmierć, lecz raj". To daje nadzieję.

 
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Mój Kościół Parafialny” PDF Drukuj
niedziela, 27 października 2013 09:18

Obchodzona w dniu 27 października uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła jest bardzo dobrą sposobnością dla ogłoszenia konkursu plastycznego „Mój Kościół Parafialny”.  Konkurs, w którym przewiduje się atrakcyjne nagrody i upominki o łącznej wartości ok. 500 zł, skierowany jest do dzieci i młodzieży do lat 18 mieszkającej na terenie naszej Parafii.

 

Prace wykonywane w technice dowolnej należy przekazać do 11 listopada 2013r. Prace będą prezentowane na wystawach w kościele oraz na stronie internetowej parafii www.parafiawarszawice.pl. Regulamin Konkursu zamieszczony został na stronie internetowej parafii. Zachęcamy gorąco dzieci i młodzież do przygotowania prac, których tematem będzie nasz Kościół Parafialny. Ważne: upominki otrzymają również rodzice laureatów!

[Regulamin konkursu]

 

Sponsorem konkursu jest firma NaviExpert, producent nowoczesnej nawigacji GPS dla telefonów komórkowych i smartfonów.

 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 następna > ostatnia >>

Strona 113 z 117

Nabożeństwo