Lutowe czuwanie modlitewne – Radość Ewangelii PDF Drukuj
sobota, 15 lutego 2014 11:24

 

„…byłoby dobrze, żeby nas odbierano jako radosnych zwiastunów wzniosłych propozycji, stróżów dobra i piękna, jaśniejących w życiu wiernym Ewangelii" 168 Adhortacja Apostolska

W sobotę 9 lutego br. w Kościele Parafialnym w Warszawicach odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie modlitewne – przypominamy, iż początek cyklu spotkań miał miejsce w październiku 2013r. W lutowej Uczcie Duchowej uczestniczył m.in. jezuita,  Damian Krawczyk, nasz parafianin.
Tuż po godzinie 18.00, po krótkim przywitaniu zebranych, przy akompaniamencie gitary i słowach pieśni do Ducha Świętego nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po niej została odprawiona Msza Św., w trakcie której na ołtarzu w formie darów złożono intencje osób przybyłych na czuwanie. Bezpośrednio po Eucharystii Ks. Michał poprowadził konferencję, której tematem przewodnim była Papieska adhortacja ‘Evangelii Gaudium’ – Radość Ewangelii. Kilka słów na temat chrześcijaństwa i misyjnej roli kościoła w obecnych czasach skierował do nas również nasz Gość, kleryk Damian.

Zaraz po czuwaniu wszyscy uczestnicy spotkania modlitewnego zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do salki pod plebanią.

Czuwania modlitewne w naszej parafii to błogosławiony czas spotkania z drugim człowiekiem i z Panem Bogiem. Już wkrótce kolejne spotkanie, na którym będziemy zgłębiać temat postu. Szczegóły już niebawem…

Zdjęcia z czuwania można obejrzeć w galerii foto.

/ AB /

 
Mt 5,13–16 PDF Drukuj
niedziela, 09 lutego 2014 11:52

5 Niedziela Zwykła, rok A

 

George de la Tour, Nowonarodziny, 1644

Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzu­cenie i podeptanie przez ludzi.

Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto po­łożone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu.

Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

 

 
Łk 2,22-40 PDF Drukuj
sobota, 01 lutego 2014 22:24

 

Święto Ofiarowania Pańskiego

 

Gdy upłynęły dni oczyszczenia Maryi według Prawa Mojżeszowego, rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: „Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu”. Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek prawy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż nie zobaczy Mesjasza Pańskiego.

M. Willmann, Ofiarowanie Jezusa w świątyni, 1693-95, Krzeszów

Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił:

„Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu
w pokoju, według Twojego słowa.
Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie,
któreś przygotował wobec wszystkich narodów:
światło na oświecenie pogan
i chwałę ludu Twego, Izraela”.

 

A Jego ojciec i matka dziwili się temu, co o Nim mówiono.


Symeon zaś błogosławił ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: „Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu”.

Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy.

A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta Nazaret.

Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.

 

 
Mt 4,12-23 PDF Drukuj
niedziela, 26 stycznia 2014 13:14

 

El Greco, Chrystus uzdrawiający ślepca, 1565–1570

Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza:

„Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego. Droga morska, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło”.

Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”.

Gdy Jezus przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci, Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: „Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi”. Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.

A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci, Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.

I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.

 
Relacja z koncertu kolęd i pastorałek PDF Drukuj
czwartek, 23 stycznia 2014 21:01

 

19 stycznia 2014r. bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. tj.: około godz. 18.00, w Kościele Parafialnym w Warszawicach miała miejsce wspaniała uczta duchowa dla wszystkich, którzy lubią kolędować. Tradycyjnie już wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Chóru, Scholi, dzieci i młodzieży. Koncert prowadziła Pani Anna Moczulska.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 110 z 117

Nabożeństwo

CARITAS

Więcej o nas w zakładce

Parafialny Zespół Caritas

Zespół Wokalny

Więcej o nas w zakładce

Zespół Wokalny z Sobiekurska

Polecane strony

Diecezja Siedlecka
Oficjalna strona Diecezji Siedleckiej
Muzeum Diecezjalne w Siedlcach
Zasoby muzeum, wydarzenia, historia, przegląd zbiorów
Podlasie24
Regionalny Portal Informacyjny
Katolickie Radio Podlasie
Najnowsze informacje z regionu Podlasie
Radio Maryja
Rozgłośnia narodowo-katolicka o zasięgu ogólnopolskim i światowym
Telewizja Trwam
Prywatna telewizja Fundacji Lux Veritatis mająca charakter katolicko-narodowy
DEON
Portal społecznościowo-informacyjny
Tygodnik Katolicki Niedziela
Wydanie internetowe Tygodnika Katolickiego Niedziela
Mateusz.pl
Chrześcijański serwis WWW
Sobiekursk Zespół Szkolno-Przedszkolny
Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Sobiekursku
Gmina Sobienie Jeziory
Oficjalny internetowy serwis gminy Sobienie Jeziory
Gmina Karczew
Informacje lokalne i samorządowe, prezentacja miasta, jego historia i zabytki, kultura, walory turystyczne

Ankieta

Jak Ci się podoba strona Parafii Warszawice?