27 Niedziela Zwykła, Rok B PDF Drukuj
niedziela, 04 października 2015 06:10

MK10,2-16

Przystąpili do Niego faryzeusze i chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę. Odpowiadając zapytał ich: "Co wam nakazał Mojżesz?" Oni rzekli: "Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić". Wówczas Jezus rzekł do nich: "Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!" W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: "Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo". Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego". I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

 
Wystawa prac Pani Urszuli Gawin PDF Drukuj
wtorek, 29 września 2015 21:12

 

„W poszukiwaniu sacrum” - to myśl przewodnia wernisażu prac Pani Urszuli Gawin, zorganizowanego w dniu 26 września 2015r. przez Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury w Karczewie. Wernisaż odbył się w Centrum Historycznym Ziemi Karczewskiej „Stara Plebania” i zgromadził liczną rzeszę wielbicieli talentu Pani Uli, która – z czego jesteśmy bardzo dumni – jest naszą rodowitą parafianką.

Talent malarski Pani Uli niejednokrotnie podziwialiśmy w Kościele w Warszawicach przy okazji dekoracji Grobu Pańskiego, jest też autorką stacji drogi krzyżowej. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który znajduje w głównym ołtarzu Kaplicy w Sobiekursku jest również dziełem Pani Uli. Podczas wernisażu Artystka podkreśliła, iż jej twórczość to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „Kim jest ON? Jest jak gdyby niewysławiona przestrzeń, która wszystko ogarnia. W nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy …”.

Zdjęcia prac prezentowanych podczas wernisażu można obejrzeć w FotoGalerii.

 
26 Niedziela Zwykła, Rok B PDF Drukuj
niedziela, 27 września 2015 06:16

Mk 9,38-43.45.47-48

Wtedy Jan powiedział do Jezusa: Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami. Lecz Jezus odrzekł: Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie, chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie.

 
7 Pielgrzymka Dekanatu Osieckiego do bł. Stanisława Papczyńskiego PDF Drukuj
sobota, 26 września 2015 13:43

 

19 września 2015 roku z Mariańskiego Porzecza wyruszyło kilkuset pielgrzymów Dekanatu Osieckiego, którzy po raz siódmy udali się pieszo z intencjami do grobu bł. Stanisława Papczyńskiego, założyciela zakonu marianów, który 300 lat temu działał, nauczał i czynił cuda w ziemi czerskiej. W skład dekanatu wchodzi dziewięć parafii: Gocław, Goźlin, Osieck, Ostrówek, Pilawa, Sobienie-Jeziory, Warszawice, Wilga i Zabieżki, ale wśród uczestników byli wierni z sąsiednich terenów. Pielgrzymkę poprzedziła Msza św. odprawiona przez miejscowego marianina ks. Stefana Ciechomskiego, który podzielił się doświadczeniem uzdrowienia za przyczyną Błogosławionego. Niestety nie modlono się już przez Cudownym Obrazem Matki Bożej Bolesnej, który przecież został podarowany sanktuarium goźlińskiemu przez bł. Stanisława.

Więcej…
 
25 Niedziela Zwykła, Rok B PDF Drukuj
sobota, 19 września 2015 19:38

 

Mk 9,30-37

 

Jezus i Jego uczniowie podróżowali przez Galileę, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie”. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać.
Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: „O czym to rozmawialiście w drodze?” Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy.
On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: „Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”.
Potem wziął dziecko; postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: „Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał”.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 80 z 107

Nabożeństwo

CARITAS

Więcej o nas w zakładce

Parafialny Zespół Caritas

Zespół Wokalny

Więcej o nas w zakładce

Zespół Wokalny z Sobiekurska

Polecane strony

Diecezja Siedlecka
Oficjalna strona Diecezji Siedleckiej
Muzeum Diecezjalne w Siedlcach
Zasoby muzeum, wydarzenia, historia, przegląd zbiorów
Podlasie24
Regionalny Portal Informacyjny
Katolickie Radio Podlasie
Najnowsze informacje z regionu Podlasie
Radio Maryja
Rozgłośnia narodowo-katolicka o zasięgu ogólnopolskim i światowym
Telewizja Trwam
Prywatna telewizja Fundacji Lux Veritatis mająca charakter katolicko-narodowy
DEON
Portal społecznościowo-informacyjny
Tygodnik Katolicki Niedziela
Wydanie internetowe Tygodnika Katolickiego Niedziela
Mateusz.pl
Chrześcijański serwis WWW
Sobiekursk Zespół Szkolno-Przedszkolny
Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Sobiekursku
Gmina Sobienie Jeziory
Oficjalny internetowy serwis gminy Sobienie Jeziory
Gmina Karczew
Informacje lokalne i samorządowe, prezentacja miasta, jego historia i zabytki, kultura, walory turystyczne

Ankieta

Jak Ci się podoba strona Parafii Warszawice?