5 Niedziela Zwykła, Rok C PDF Drukuj
niedziela, 07 lutego 2016 06:37

Łk 5,1-11
Zdarzyło się raz, gdy tłum cisnął się do Niego, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret - zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy. Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów! A Szymon odpowiedział: Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci. Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny. I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. Lecz Jezus rzekł do Szymona: Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił. I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim.

 
4 Niedziela Zwykła, Rok C PDF Drukuj
sobota, 30 stycznia 2016 21:28

Łk 4,21-30

Począł więc mówić do nich: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli. A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: Czy nie jest to syn Józefa? Wtedy rzekł do nich: Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum. I dodał: Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman. Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się.

 

 
Koncert kolęd w kościele parafialnym - 10 stycznia 2016 r. PDF Drukuj
wtorek, 26 stycznia 2016 23:00

„Ty jesteś moim Synem, jam  Cię  dziś zrodził! Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie boży!”- te słowa usłyszała publiczność  oczekująca na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i chóru z parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Warszawicach. Tegoroczny koncert  odbył się w niedzielę 10 stycznia o godzinie 18.00. Dzięki  niemu jeszcze raz mogliśmy powrócić myślami i nastrojem do świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…
 
Franciszkańskie jasełka w kościele w Warszawicach - 6 stycznia 2016 r. PDF Drukuj
wtorek, 26 stycznia 2016 21:31

„Odkąd Syn Boży przyszedł na świat…” – tymi słowami uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Warszawicach rozpoczęli swoje jasełka, nawiązując do Starego Testamentu, Arki Przymierza i czasów oczekiwania.  Młodzi aktorzy przenieśli publiczność w czasy, gdy na świecie panowała ciemność, a ludzie zapatrzeni w niebo oczekiwali na przyjście Zbawiciela.

Więcej…
 
Podsumowanie świątecznej akcji PZ Caritas w Warszawicach PDF Drukuj
sobota, 23 stycznia 2016 19:01

Parafialny Zespół Caritas składa podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli świąteczną akcję zbiórki darów dla potrzebujących. Dzięki zaangażowaniu naszych Parafian udało się przygotować 21 paczek zawierających produkty żywnościowe, artykuły chemiczne i zabawki. Pieniądze przekazane do puszek (około 410 zł) zostały wydane na zakup zabawek dla dzieci oraz uzupełnienie artykułów spożywczych.
W tym roku świąteczne paczki rozwiózł osobiście, jeszcze przez Wigilią, Święty Mikołaj.
Kolejną akcję zbiórki darów zorganizujemy przed Wielkanocą.

 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 76 z 107

Nabożeństwo

CARITAS

Więcej o nas w zakładce

Parafialny Zespół Caritas

Zespół Wokalny

Więcej o nas w zakładce

Zespół Wokalny z Sobiekurska

Polecane strony

Diecezja Siedlecka
Oficjalna strona Diecezji Siedleckiej
Muzeum Diecezjalne w Siedlcach
Zasoby muzeum, wydarzenia, historia, przegląd zbiorów
Podlasie24
Regionalny Portal Informacyjny
Katolickie Radio Podlasie
Najnowsze informacje z regionu Podlasie
Radio Maryja
Rozgłośnia narodowo-katolicka o zasięgu ogólnopolskim i światowym
Telewizja Trwam
Prywatna telewizja Fundacji Lux Veritatis mająca charakter katolicko-narodowy
DEON
Portal społecznościowo-informacyjny
Tygodnik Katolicki Niedziela
Wydanie internetowe Tygodnika Katolickiego Niedziela
Mateusz.pl
Chrześcijański serwis WWW
Sobiekursk Zespół Szkolno-Przedszkolny
Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Sobiekursku
Gmina Sobienie Jeziory
Oficjalny internetowy serwis gminy Sobienie Jeziory
Gmina Karczew
Informacje lokalne i samorządowe, prezentacja miasta, jego historia i zabytki, kultura, walory turystyczne

Ankieta

Jak Ci się podoba strona Parafii Warszawice?