Mt 10,26–33 PDF Drukuj
sobota, 21 czerwca 2014 21:09

Jezus powiedział do swoich Apostołów: „Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemnościach, powtarzajcie jawnie, a co usłyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

Juan de Flandes, Kuszenie Chrystusa, ok 1500

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może za tracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dla tego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”.
 
Boże Ciało 2014 w Parafii Warszawice PDF Drukuj
piątek, 20 czerwca 2014 21:10

 

Zapraszamy do obejrzenia Fotorelacji z uroczystości Bożego Ciała – zdjęcia wykonał Pan Marek Kamiński (fotograf zaprzyjaźniony z naszą stroną, więcej o nim www.mkfotka.pl) oraz Pani Krystyna Kasprzak z Sobień Biskupich. Ołtarz nr 1 przygotowany został przez mieszkańców Całowania, ołtarz nr 2 przygotowali mieszkańcy Łukówca, ołtarz nr 3 przygotowali mieszkańcy Warszówki, ołtarz nr 4 przygotowali mieszkańcy Sobiekurska.

 
Uroczystość Trójcy Świętej PDF Drukuj
sobota, 14 czerwca 2014 21:01

 

J 3,16–18


Jezus powiedział do Nikodema:

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zba­wiony.Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednoro­dzonego Syna Bożego”.

 

<- Trójca Święta, XVIII w., Warszawice, kościół parafialny

 
Zesłanie Ducha Świętego PDF Drukuj
niedziela, 08 czerwca 2014 12:20

 

J 20,19–23

 

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

 

 

 

 

 

 

El Greco, Zesłanie Ducha Świętego, 1596-1600

 
Mamy już roczek!!!!! PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 07:48

 


W niedzielę 8 czerwca 2014r. mija rok od uruchomienia strony internetowej naszej parafii. Od początku jej istnienia odwiedzano ją już blisko 55 000 razy, przeglądając ogłoszenia parafialne, intencje Mszy Św., ciekawe informacje, foto i wideo relacje z wydarzeń naszej parafii. Dziękujemy wszystkim sympatykom i osobom wspierającym, serdecznie zapraszamy parafian, małych i dużych, do aktywnego odwiedzania strony. Zachęcamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w prowadzenie strony parafialne poprzez przygotowywanie informacji, artykułów, relacji, wykonywanie zdjęć itp.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 62 z 74

Nabożeństwo

CARITAS

Więcej o nas w zakładce

PZ Caritas

Polecane strony

Diecezja Siedlecka
Oficjalna strona Diecezji Siedleckiej
Muzeum Diecezjalne w Siedlcach
Zasoby muzeum, wydarzenia, historia, przegląd zbiorów
Podlasie24
Regionalny Portal Informacyjny
Katolickie Radio Podlasie
Najnowsze informacje z regionu Podlasie
Radio Maryja
Rozgłośnia narodowo-katolicka o zasięgu ogólnopolskim i światowym
Telewizja Trwam
Prywatna telewizja Fundacji Lux Veritatis mająca charakter katolicko-narodowy
DEON
Portal społecznościowo-informacyjny
Tygodnik Katolicki Niedziela
Wydanie internetowe Tygodnika Katolickiego Niedziela
Mateusz.pl
Chrześcijański serwis WWW
Sobiekursk Zespół Szkolno-Przedszkolny
Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Sobiekursku
Gmina Sobienie Jeziory
Oficjalny internetowy serwis gminy Sobienie Jeziory
Gmina Karczew
Informacje lokalne i samorządowe, prezentacja miasta, jego historia i zabytki, kultura, walory turystyczne

Ankieta

Jak Ci się podoba strona Parafii Warszawice?